víc fotek bude, jakmile mi to web dovolí

víc fotek bude, jakmile mi to web dovolí

ZE ŽIVOTA HMYZU

1.DEN - pondělí:

sešli jsme se na místě a z počátku panovala trochu depka :-) lilo a lilo a lilo... a lilo.. Věškeré interiérové hry jsem vystřílela  během prvního odpoledne a panovala obava, zda počasí popřeje na noční bojovku. Někdy kolem půlnoci  se ale mraky rozestoupily a radar ukázal, že by mohl být minimálně hodinu a půl klid.

S Giorgiou v protichemickém obleku hubičů - dezinsektoristů (a já v převleku za noční můru) jsme děti probudily a vytáhly do chladné noci.

První stanoviště na fotbalovém stadionu neslo název U HOVNIVÁLA. Úkolem bylo odválet kouli za pomoci zadních nohou (bez dotyku země, tedy s pomoicí kamarádů) do branky :-) všem třem družstvům se to podařilo a koordinátor  Zdenda mohl mít radost

Druhé stanoviště - U BROUKA STRAŠPYTLÍKA - už skýtalo větší napětí v lese a tmě.  Po šňůře zamotané kolem stromů i pod kořeny děti potmě provlékaly a vymotávaly broukův "snubní prsten". Naštěstí se nezamotal a domů trefil  i brouk Dušan Strašpytlík

Třetí stanoviště - V PAVUČINĚ- bylo náročné technicky, fyzicky i psychicky - bez dotknutí se provazu musely děti prolézt (nebo být pronesené) oky v pavučině, ovšem každý jinou dírou. Koordinoval  Honza "Čudla"

Čtvrté stanoviště - POTÁPNÍKOVA MOKŘINA - balancování na laně... Obtížná disciplina, na jejímž konci čekala lahev hnusu (plná pavouků, slizu a jehličí), do které musel největší hrdina ze skupiny sáhnout pro indície k luštěnce. Tu jsme ale už nechali na ráno, protože noc byla dlouhá a zase začalo pršet.

2.DEN - úterý

Po dopoledním luštění tajenky a hraní her zaměřených na emoce si ze děti vylosovaly své "charaktery"  (vždy tři vlastnosti, které v kombinaci nemusely být vždy sourodé) a začaly přemýšlet svých rolích a divadelním představení.  Zadání bylo jasné - ZE ŽIVOTA HMYZU a úkolem bylo postavit příběh na 12-15 minut, kde budou vystupovat brouci s charakteristikami odpovídajícími vylosovaným vlastnostem a schopnostem, např ustrašená- užvaněná- dobrosrdečná, nebo manipulátor- prolhaný-  šprýmař...s povinnou větou To snad nemyslíš vážně - v každé skupině vyřčené v jiné emoci (radostně, zhnuseně, ustrašeně)

Pak jsme měli kurz lukostřelby! super! Bylo nás na tři luky hodně, takže kdo zrovna nestřílel, hrál přehazku (nebo přemýšlel o roli).

Odpoledne přišly na řadu oblíbené  HUNGER GAMES! Tentokrát děti běhaly přes fotbalák po jednom a směly brát jen jednu věc a pouze podle čísel (od 1 do 16), které se otevíraly v tabulce u rohu hojnosti. Letos to krom dobrůtek byly i atlasy hmyzu a hlavně krepáky, papíry, látky, drátky, prostě vše potřebné pro výrobu kostýmů hmyzáků)

K večeru se pár otužilců šlo vykoupat do rybníka. Večer se rozhořel oheň a rozezvučela kytára..

3.DEN - středa

Po dopoledních hrách děti měly program v lanovém centru. krom Honzy a mé maličkosti všichni překonali strach z výšek a fyzicky náročnou dráhu zdolali! S odměnou dlooouhé lanovky na závěr. 

Odpoledne děti připravovaly hry -  psaly scénáře, příběhy, vymýšlely kostýmy.. Večer se hrálo Městečko Palermo atd..

4.DEN - čtvrtek

Přípravy vrcholí, emoce sílí.. Plakáty jsou rozvěšené, scénáře se pilují, v pracovní místnosti je tvůrčí binec.. Ano, byli jsme ještě střílet z luků (zase pršelo, takže na kajaky to nebylo), projít se v lesíku, ale to všechno bylo vlastně jen zdržování od práce... v 19 hodin to vypukne! Pozvánky jsou rozdané, vše finišuje..

a že to byla paráda, můžete se přesvědčit níže na videích :

večer jsme uklízeli a hráli a odpočívali.. 

5.DEN - pátek

Už jsme si jen sbalili, uklidili po sobě a za vydatného deště si řekli pár slov na závěr. Vyhodnotili jsme soutěž (bodování), prozradili si skřítka Dobrosera, snědli jsme dort a rozloučili se... Bylo to krásné a plodné.

Tak zase příští rok! 

ZÁZRAČNÝ LÉK

Vtipné a svižné minipředstavení "Zázračný lék" v podání skupiny Rozpláclí švábi. 😁 Hmyzímu království vládne rapující král Zlatohlávek, který je zákeřně otráven padouchem Vosákem. Motýl s Mravencem se vydávají do pouště, aby našli protijed. V poušti potkávají alkoholického chrobáka, který ztratil svou kouli. Zadrží je obludná obluda a dává jim hádanku (jednou dírou dovnitř, dvěma ven - a když jsi venku, jsi teprve uvnitř- co je to?). Když ji uhodnou, nejen že budou propuštěni, ale Oblud jim dá i vzácný lék. A vida- vzácným lékem je ztracená chrobákova koule! Radostně si ji cestou kopou, až se jim zakutálí.. propadají beznaději, ale přilétá padouch Vosák, kterého tíží svědomí, a radí, že kouli si mohou svépomocí vyrobit znovu sami.. novou (a menší) kuličku podávají králi Zlatohlávkovi, který se po ni zázračně uzdraví. Všichni mají radost a Král se s nadšeným publikem loučí dalším rapem!

POŘÁD DOKOLA

"Pořád dokola".. příběh nablblé krasavice motýlice Květy zamilované do mravence Vorlanda. Seznámí je Květin synovec - výrostek Květák. Už aby se zakuklil, puberťák jeden... Květa dojde mylně k přesvědčení, že ji Vorland miluje, a nechá šít svatební šaty v salonu u zlomyslné pavoučice Prady, která se sice dělá hezká a hodná, ale ve skutečnosti Květu ráda nemá. A taky hnusně šikanuje svou zaměstnankyni - stydlivou berušku Koktanu.. Vorland se diví, že se Květa bude vdávat - a o to víc se diví, že si bere jeho! "To snad nemyslíš vážně!? " (tak zní povinná věta pro všechna letošní minidramata) Vorland má při práci v uších sluchátka a kýve hlavou do rytmu hudby.. což Květa považuje za souhlasnou odpověď na všechny své zamilované otázky...

V SÍTI

Třetí hra "V síti" je vlastně složena z minipříběhů brouků, kteří uvízli v obří pavoučině, kde si vyprávějí, co jsou zač, a jak se do pavučiny dostali. Chrobák byl na koulařských závodech, vyhrál, trochu oslavoval (je nektaroholik), přebral, viděl divné věci (jelena s jedním parohem) a v lese se nějak zamotal a padl do sítě.. Beruška, paní Netečná, šla ráno na úřad pro sociální dávky pro svých 10 dětí (moje malé dcerušky jsou sedmitečné berušky.. ), kde se dozvěděla, že dávky nedostane a děti jí budou odebrané, jelikož se o ně nestará.. v tom smutku padla do pavučiny.. Borec a machr Roháč přišel ve rvačce o svou chloubu- jeden roh. Přesvědčil jelena, ať mu dá svůj paroh. Jak byl ale nevyvážený, padl do pavoučí sítě... poslední uvězněný - pan Šváb - je uprchlík. Bydlel si docela dobře u lidí, ale po chemickém útoku insekticidem musel opustit svou rodnou vesnici.. a v lese ho čekalo tohle.. a PAVOUK už jde.... (příběhem provází, nahrávky pouští a všechny vedlejší role staticky hraje Strašilka)